Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Smart Selection Hotel Istra

Smart Selection Hotel Istra

Chorvatsko / Opatija

V roce 2019 zrekonstruovaný Smart Selection Hotel Istra se nachází přímo na nábřeží, nabízí restauraci a krytý bazén s vyhřívanou mořskou vodou. Centrum letovistka Opatija je pouhých 10 minut pěšky. Krátkou procházkou po hlavní ulici Opatije se dostanete do středu města. Centrum Lungomare, slavná 12 km dlouhá pobřežní promenáda v Opatiji, nabízí výhled na Jaderské moře. Poloha hotelu je ideální pro cestovatele, kteří mají rádi ruch města, ale také klid a soukromí na pláži.Více...

Charakteristika

V roce 2019 zrekonstruovaný Smart Selection Hotel Istra se nachází přímo na nábřeží, nabízí restauraci a krytý bazén s vyhřívanou mořskou vodou. Centrum letovistka Opatija je pouhých 10 minut pěšky. Krátkou procházkou po hlavní ulici Opatije se dostanete do středu města. Centrum Lungomare, slavná 12 km dlouhá pobřežní promenáda v Opatiji, nabízí výhled na Jaderské moře. Poloha hotelu je ideální pro cestovatele, kteří mají rádi ruch města, ale také klid a soukromí na pláži.

Poloha

Centrum: Opatija 300 m,
Obchod s potravinami: Opatija 300 m,
Obchody: Opatija 300 m,
Vlakové nádraží: Matulji 5 km,
Autobusová zastávka: Opatija 300 m,
Letiště: Rijeka 45 km,
Přístav: Opatija1 km,
Moře: Opatija20 m,
Pláž: Beton Opatija 20 m.

Vybavení

Recepce, TV místnost, výtah, parkoviště: za poplatek na místě cca 8 Euro za den, ve městě, snídaňová místnost, restaurace, bar, kavárna, terasa, prostor na opalování, slunečníky: za poplatek na místě, lehátka: za poplatek na místě

Vybavení pokojů

Dětská postýlka jako další lůžko je možná, sprcha / WC, vysoušeč vlasů, telefon, satelitní TV, trezor: za poplatek na místě, nekuřácký pokoj. Všechny hotelové pokoje mají klimatizaci s nastavitelnou teplotou vzduchu a balkony v pokojích typu Superior nabízejí nádherný výhled na moře, jak byste očekávali od hotelu nacházejícího se přímo na pobřeží.

Typy pokojů / apartmánů

2lůžkové pokoje - sprcha / WC, kategorie Standard, strana ulice, ~ 15 - 22 m2,
2-3lůžkové pokoje - sprcha / WC, balkon, kategorie Standard, výhled na moře, 3. osoba na rozkládací pohovce (120 x 200 m), ~ 18 - 20 m2,
2lůžkové pokoje - sprcha / WC, kategorie Economy, ~ 15 - 20 m2.

Wellness (v ceně)

Krytý bazén: děti od 0 let. Pouze v doprovodu dospělé osoby.
Krytý bazén: mořská voda, vyhřívaný, ~ 49 m2,

Strava v ceně

Polopenze plus, snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu, nápoje u večeře: voda, nealkoholické nápoje, víno, pivo.

Služby v ceně

Denní zábavní program (v Remisens Hotel Admiral): od 01.06. - 01.09. denně kromě soboty - informace na místně.

Pro děti

Péče o děti (v Remisens Hotel Admiral): pro děti od 4 do 12 let, od 01.06. do 01.09. denně kromě soboty - informace místně.

Zvíře

Na vyžádání 13,50 EUR denně, za poplatek na místě, bez krmiva.

Užitečné informace

Kreditní karty: Debetní karta / EC karta, MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, Přístup pro vozíčkáře: Ne, Příjezd od: 14:00 hodin, Odjezd do: 11:00 hodin.

Poplatky hrazené na místě

Turistická daň: 1,35 EUR za osobu / den, od 12 do 17,9 let 0,68 EUR za dítě / den,
plus registrační poplatek 0,50 Eur za osobu / pobyt.
Chorvatsko - Informace
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.