Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Hotel Drazica

Hotel Drazica

Chorvatsko / Ostrov Krk - Krk

Celý hotelový komplex Dražica, který tvoří budovy Dražica, Tamaris a Villa Lovorka se vzdáleností cca 50 - 100 m od sebe, se úkrývá v porostu tamarindu a borovice. Pláž se nachází v bezprostřední blízkosti osady.Více...

Charakteristika

Celý hotelový komplex Dražica, který tvoří budovy Dražica, Tamaris a Villa Lovorka se vzdáleností cca 50 - 100 m od sebe, se úkrývá v porostu tamarindu a borovice. Pláž se nachází v bezprostřední blízkosti osady.

Poloha

Centrum: Krk 500 m, obchod s potravinami: Krk 500 m, nákupy: Krk 500 m, vlakové nádraží: Rijeka 52 km, letiště: Letiště Rijeka 24 km, nadmořská výška: 0 m, moře: Krk 30 m, pláž: beton / oblázková pláž krk 30 m.

Vybavení

Recepce: v hlavní budově Drazica, TV místnost: v hlavní budově Drazica, internetový koutek: zdarma, wi-fi připojení: zdarma, výtah: v hlavní budově Drazica, parkování: za poplatek cca 4 Eur / vozidlo / den splatný místně (podle dostupnosti, nezajištěno), jídelna: v hlavní budově Dražica, a la carte restaurace, bar u bazénu, koktejlový bar, noční bar, terasa, lehátka a slunečníky: za poplatek na místě u bazénu a na pláži podle cenové tabulky, konferenční místnost: 1 místnost pro cca 60 osob, klimatizace v obráceném cyklu, terasa, malý obchod.

Vybavení pokojů

Dětská postýlka jako další lůžko v pokoji je možná na vyžádání / za příplatek, koupelna / sprcha / WC, fén na vlasy, klimatizace: zdarma, balkon / terasa: některé pokoje, telefon, sat. TV, wi-fi připojení: zdarma, trezor: zdarma, všechny pokoje jsou nekuřácké.

Typy pokojů / apartmánů

2-3lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, sousední dům, max. 2 dospělí + 1 dítě do 11,9 let, ~ 18 - 20 m2, 2-3lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, hlavní dům, max. 2 dospělí + 1 dítě do 11,9 let, ~ 18 - 20 m2, 2lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, balkon, Extra, strana moře, hlavní dům, ~ 18 - 20 m2, 2-4lůžkové 2pokojové rodinné ubytování, koupelna / sprcha / WC, sousední dům, max. 2 dospělí + 2 děti do 13,9 let, ~ 35 - 39 m2.

Wellness (v ceně)

Venkovní bazén: sladká voda, ~ 25 x 12 m, dětský bazén, sladká voda, s průměrem 6 m, dle sezóny a počasí, v provozu přibližně do poloviny října, otevírací doba: podle místního zveřejnění.

Wellness (za příplatek)

Masáže.

Strava v ceně

Polopenze plus, snídaně a večeře - saláty, předkrmy, hlavní jídla a dezerty formou bufetu: v hlavní budově hotelu Dražica, nápoje k večeři: nealkoholické nápoje, víno, pivo.

Služby v ceně

Posilovna: v hlavní budově hotelu, živá hudba: služby a časy zveřejněné místně, animace pro dospělé a děti (zveřejněny místně).

Aktivity v místě pobytu (za poplatek)

Tenisový kurt: 3 tenisové tenisové kurty s tenisovou školou, stolní tenis, půjčovna kol: podle dostupnosti, sportovní hřiště na badmington a volejbal, mini golf.

Pro děti

Dětské hřiště, vysoká dětská židlička: podle dostupnosti, dětský klub: Mini klub pro děti od 4 do 9,9 let, v závislosti na počtu dětí a ročním období (služby a časy zveřejněné místně).

Pro děti (za příplatek na místě)

Dětská postýlka za poplatek cca 7 Eur / den dle dostupnosti na vyžádání.

Zvíře

Domácí zvířata nejsou povolena.

Užitečné informace

Kreditní karty: MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, bezbariérový přístup: ne, příjezd od: 14:00 hodin, odjezd do: 10:00 hodin.
Chorvatsko - Informace
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.