Cestovní kancelář již od roku 1991
Call centrum Po - Pá 9:00 - 18:00
777 760 030
ckros@ckros.cz
Typ zájezdu
Země
Cílová lokalita
Odjezd od Návrat do
Kalendar Kalendar
Délka
Cena
Doprava
Strava
Vybavení
Obsahuje text
Cestující
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
Lastminute
Firstminute

Last minute

Hotel Borovnik

Hotel Borovnik

Chorvatsko / Murter - Tisno

Hotel Borovnik se nachází v letovisku Tisno. Ostrov je spojen s pevninou mostem.Více...

Charakteristika

Hotel Borovnik se nachází v letovisku Tisno. Ostrov je spojen s pevninou mostem.

Poloha

Centrum: Tisno 100 m,
Obchod s potravinami: Tisno 100 m,
Obchody: Tisno 50 m,
Železniční stanice: Sibenik 25 km,
Autobusová zastávka: Tisno 50 m,
Letiště: Zadar 60 km,
Přístav: Zadar 60 km,
Moře: před hotelem 50 m,
Pláž: 500 m,

Vybavení

Recepce, úschovna zavazadel, hotelová hala, internetový koutek: zdarma, WiFi: zdarma, parkoviště: zdarma (ve vzdálenosti přibližně 550 m), jídelna, restaurace, bar, kavárna, kiosek, terasa, nekuřácký objekt, vinný sklípek, zahrada, trávník, slunečníky: zdarma u bazénu, lehátka: zdarma u bazénu, seminární místnost, konferenční místnost, obchod se suvenýry.

Vybavení pokojů

Dětská postýlka jako další lůžko možná ve všech typech pokojů, sprcha / WC, vysoušeč vlasů, klimatizace, topení, minibar: za poplatek na místě, rádio, telefon, satelitní TV, WiFi: zdarma, trezor: zdarma, nekuřácký pokoj.

Typy pokojů / apartmánů

2lůžkový pokoj - koupelna / sprcha / WC, kategorie Economy, francouzská postel (140 x 210 cm), výhled do zahrady nebo na moře, ~ 15 m2,
2-3lůžkový pokoj - koupelna / sprcha / WC, kategorie Standard výhled do zahrady nebo na moře, max. 2 dospělí a 1 dítě do 6,9 let, ~ 17 m2,
2-3lůžkový pokoj - koupelna / sprcha / WC, extra, kategorie Superior, výhled do zahrady nebo na moře, max. 2 dospělí a 1 dítě do 14,9 let, ~ 25 m2,
2lůžkový pokoj - sprchy / WC, kategorie Standard, francouzské lůžko (140 x 210 cm), výhled do zahrady nebo na moře, ~ 15 m2.

Wellness (v ceně)

Venkovní bazén: 10 m2, každý plně platící host obdrží (na pobyt) za poplatek 10 Eur 1 x wellness poukaz s možností čerpání ošetření v hodnotě od 30 EUR - (bez možnosti výplaty hotovosti, nepřevoditelný).

Wellness (za příplatek)

Sauna, masáže, manikúra, pedikúra, jacuzzi.

Strava v ceně

snídaně.

Služby v ceně

Vstup do fitness.

Aktivity v místě pobytu (za poplatek)

Půjčovna kol (dle dostupnosti)

Pro děti (za příplatek na místě)

Postýlka: 5 EUR za den.

Zvíře

Nejsou povolena.

Užitečné informace

Kreditní karty: MasterCard, Visa, bezbariérový přístup: Ne, příjezd od: 16:00, odjezd do: 10:00.

Poplatky hrazené na místě

Turistická daň: 1,60 EUR za osobu / noc, od 12 do 17,9 let 0,65 EUR za dítě / noc.
Murter - Tisno - Informace
Chorvatsko - Informace
Chorvatsko - Informace:

nazev

Chorvatsko

popis

Chorvatsko je jednou z nejmenších evropských zemích, se svými 4,4 miliony obyvatel, se rozkládá na ploše 56 tisíc km čtverečních. Pokud jste již Chorvatsko navštívili, jistě si pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a starobylé uličky zdejších měst. Když si však ráno před zrcadlem upravujete kravatu nebo když píšete tužkou, pomyslíte také na Chorvatsko ? Kravata totiž není nic jiného, než původní ozdoba chorvatských vojáků ze 17.století a mechanickou tužku zhotovil jako první chorvatský vynálezce S. Penkala.
Tradice chorvatského cestovního ruchu je dlouhá, svůj kousek světa tady najdou robinsoni i obchodníci, horolezci, jachtaři, milovníci přírody i kultury, sportovci i rekreanti. Každý si zde příjemně odpočine od všednosti. Památky světového kulturního a historického dědictví posunují zemi na přední místo v evropské kultuře.Poprvé se dá Chorvatska přijet náhodně, každou další návštěvu si však zaslouží svou krásou, rozmanitostí a pohostinností.
Nejčastějším cílem turistů je bezpochyby Jadranské moře, které je mimořádně čisté a v některých místech průzračné až do hlouby 50 metrů. Velmi členité chorvatské pobřeží tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu, jeho celková délka včetně ostrovů je 5835 km. Na Istrii a v nejsevernějších částech Chorvatska tam, kde je pobřeží vápencové, jsou břehy vysoké, strmé, skalnaté a zkrasovělé. V oblastech flyše je pobřeží nízké, písčité a právě tam jsou nejkrásnější pláže. Makarská riviéra je proslulá svými malebnými, oblázkovými plážemi.
Jadranské pobřeží a ostrovy patří do oblasti jadransko-středomořského podnebí. Je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Podzim je značně teplejší než jaro. Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec.
Turisticky nejvyspělejším regionem je Istrie, kraj kde se dohromady snoubí vyspělá kultura s antickým amfiteatrem, kamenná městečka s moderními turistickými komplexy a bohatá nabídka obchodů s moderním životním stylem náročného turisty. Cesta k jihu vede před Kvarnerskou riviéru na Dalmácii. Zatímco Kvarnerské ostrovy jsou synonymem pro specifičnost a přitažlivost je Dalmácie charakteristická dlouhými plážemi s borovými lesíky, starými městy a městečky. Upravené a čisté pláže, tisíce zátok a ostrovů, i to jsou důvody, proč je Dalmatská riviéra nejvíce navštěvovanou oblastí českými turistiky.
Jednotkou měny je kuna (1 HRK), která se dělí na 100 lip. Chorvatskou měnu lze zakoupit u českých bank a směnáren, v letní sezóně je v některých letoviscích také možná přímá směna Kč na kuny, vždy směníte EURa nebo jinou konvertibilní měnu.
Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro vstup na území Chorvatské republiky i při letecké přepravě.
Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na "přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících". Určení "přiměřenosti" je v kompetenci celních orgánů. Celní předpisy Chorvatské republiky povolují bezcelní dovoz předmětů osobní potřeby. Termínem “předměty osobní potřeby” jsou podle celního zákona myšleny výlučně předměty určené pro osobní potřebu během cesty a po dobu pobytu v zahraničí (oděvy, obuv, předměty osobní hygieny). Pro osobní potřebu a potřebu ostatních rodinných příslušníků je možné dočasně dovézt předměty jako např. videokamera, fotoaparát, sportovní výstroj, atd.
Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska. Občanům ČR je na území Chorvatska poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče na účet příslušné české pojišťovny. K poskytování zdravotní péče v Chorvatsku a uplatňování nároků na poskytnutí zdravotní péče se nachází na webové stránce Centra mezistátních úhrad www.cmu.cz. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému 112 bez dalších předvoleb.
Murter - Tisno - Informace:

nazev

Murter - Tisno

popis

Ostrov Murter je největší v šibenické ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů. Od pevniny je oddělen ve své střední části úzkým Murterským průlivem, v jeho nejužším místě je Murter u obce Tisno spojen s pevninou novým zvedacím mostem. Převážně strmé západní pobřeží je velmi členité. Některé jeho zátoky slouží jako dobrá kotviště pro malé lodě. Jiné zátoky slouží jako příjemné koupaliště, chloubou ostrova je známá krásná písečná zátoka Slanica blízko obce Murter. Na severním a východním pobřeží slouží zátoky jako bezpečná kotviště i pro větší lodě. Murter je poměrně hustě osídlen. Pro cestovní ruch byly na ostrově Murter vytvořeny podmínky především výstavbou jak ubytovacích zařízení s poměrně značnou kapacitou, tak i další infrastruktury: restaurace, konoby, obchody, sportovní a zábavní zařízení. Obec Tisno leží na východním pobřeží ostrova Murter, při Murterském průlivu, na komunikaci, která spojuje Jadranskou magistrálu s ostrovem. V okolí Tisna se nejlépe daří pěstování olivovníků, vinné révy, zeleniny. Významné místo zaujímá i rybářství. V posledních 20 letech se obec Tisno proměnila z neupravené vesnice v pěkné místo s mnoha novostavbami vil, s nabídkou hotelů, apartmánů, kempů v místě i v okolí.